OKRADLI MĚ…..
 
    Jak již jsem několikrát uvedl ve svých článcích, dost rád jezdím do Holandska, že se mi jejich země líbí a jsou zde i docela příjemní lidé je také známo.
    Tentokrát jsem byl mým dispečerem do této krásné země vyslán teď v záři 2007.  Vezl jsem jak již mnohokrát před tím textilní zboží do známých OUTLETÚ což jsou taková, jako by městečka ve kterých jsou jen světoznámé butiky, kde jsou však pro normální lidi velké slevy.  Věci které jsou jinde např.  za 150.-Euro, tak zde si je lide kupují i se 70.ti procentní slevou. Tedy zboží jsem vyložil a čekal jsem na tzv. „zpátečku“.
    Kolem 15. hodin mi zavolal můj dispečer, že sice bude nakládka domů, ale až druhý den a to v městě HERTOGENBOSCH. Domluvil jsem se s ním, že mezi tím, přejedu do uvedeného města a ráno naložím a pojedu do ČR.
    Jak jsem řekl, tak jsem také udělal.
    Přijel jsem do uvedeného města před firmu, kde jsem měl nakládat a zaparkoval jsem na takovém malém parkovišti před Café Sultán. Když jsem jedl jídlo, které jsem měl z domova tak jsem si všiml, že se jedná o „sportbar“, který obsluhují Turci.  Ještě asi 50 m od tohoto sportbaru byla další kavárna, která byla zase pro změnu obsluhována Španěly.  Zde do této španělské kavárny jsem šel nejdříve a koupil jsem si kávu a koukám na Eurosport. Obsluha se mne vyptávala  odkud jsem a tak podobně a najednou jsem zjistil, že mnou ale velmi hustě pohrdají, když jsem jim řekl, že jsem z ČR. Poznal jsem to z potutelných úsměvů, když jsem si vyndal takový malý sáček, kde si nechávám na drobné centy z Eur, a také jsem těmito drobnými oplatil uvedenou kávu. Oni ale hlupáci nevěděli, že mám také papírové Eura, že si ze mne nemusí dělat legraci jako z chudého příbuzného. Vrcholem všeho jejich počínání bylo to, když mi jeden z číšníků a jednalo se přitom o muže v mém věku, řekl nějakou otázku a já jsem nevěděl na co se ptá. Začal se mi smát do obličeje a říkal, že když jsme v EU, tak že je normální, že lidi z EU mluví také španělsky. To mne teda naštval. Ve finále jsem mu řekl, že když jsme v EU tak proč on neumí česky a mluví pořád jeho pitomou španělštinou. To jste měli vidět jak se tvářil, mračil se jak bubák a stále mi ukazoval rukama, že bych měl odejít z baru. Já jsem mu rychle vyhověl a ještě jsem ho pěkně česky, od srdce poslal do pr…..

    Vzhledem k tomu, že byla středa tak jsem si uvědomil, že se hraje v TV Liga mistrů. Jdu tedy do toho tureckého baru, posadím se pod TV a sledoval jsem cvrkot.
    Došlo k jedné velmi zajímavé věci. Protože jsme byli v Holandsku a Turci se chtěli dívat na zápas Fenerbahce Istanbul-Inter Milán, který vysílali na internetu, tak se chlapi v mém věku dohodli, že přes počítač propojí televizor a že se budeme dívat na uvedený zápas. Přišel jeden padesátník a začal tam čarovat jak s PC tak i s kabely do TV.  No, ale jak to sami znáte, my starší to tolik neovládáme, tak přišel muž ve věku asi 30 let a ten byl již uspěšnější, ale stále se nemohl v PC dostat na uvedenou stanici, kde zápas vysílali. Mezi tím, ale do baru přicházeli stále mladší a mladší kluci a jen se usmívali jak se ti starší snaží zprovoznit PC.  Nakonec to skončilo tak, že k PC se posadili asi tři 18 letí kluci a ti po 3 minutách vše zprovoznili. Prostě se tu ukázalo, že mládí má zelenou a že elektroniku ovládají o mnoho lepe než my starší ročníky.

      Tak jsme se tedy dívali na uvedený zápas, který Turci hodně prožívali. Byl poločas a já jsem si zašel do auta pro cigarety. Jaké však bylo mé překvapení…. Koukám jako blázen, já mám rozbité sklo u řidiče, na zemi a v autě je mnoho střepů a ze dveří visí pouze kabel od mé navigace, kterou mi v průběhu  mého sledování fotbalu UKRADLI.
    Byl jsem z toho dost naštvaný a také jsem nadával sprostě jako špaček. Zavolal jsem tedy vedoucího baru aby mi zavolal Policii, která by měla provést šetření uvedeného vloupání do auta.  Asi po 2O minutách přijela Policistka s mladým policistou a ptali se mě co se stalo. Já jsem se jim snažil vysvětlit co se stalo a čekal jsem co se bude stále dít. Kdybych dříve nesloužil u Policie ČR tak by mne to asi nepřekvapilo jako to, že  ten chlapec si vzal ode mne doklady a něco si zapisoval do bločku. Já mu říkám, že potřebuji pro pojišťovnu aby provedl Ohledání místa činu, fotodokumentaci apod. kriminalistické a zcela logické úkony, ale on na nic nereagoval a že mu to mám zaslat internetem. Koukám jako blázen a nevím co po mě chce.  V tu chvíli mi volal můj dispečer a já jsem toho využil, protože umí anglicky, vysvětlil jsem mu situaci a on se potom asi 20 minut po telefonu domlouval s tím mladým policistou o postupu. Jaké bylo mé další překvapení, když mi nakonec řekl, že oni prý nic fotit ani ohledávat nebudou a  že nemají čas a že musí odjet za svým šéfem a odněkud jej přivést domů, že prostě nemají čas a skutečně odjeli. Další zajímavostí bylo to, že vedle mne po obou stranách byla další 3 vykradená auta, ale to také tu policejní hlídku nezajímalo, protože neměla čas a musela svého šéfa odvézt odněkud, asi z hospody, domů. Nakonec jsem se s tím musel smířit, vyčistil jsem auto a uložil jsem se k spánku. Na fotbal jsem již neměl ani myšlenku.

         Druhý den jsem musel jít do specializované  firmy CARGLASS a za cenu 180.-Euro mi vyměnili sklo a já jsem potom mohl jet nakládat a do ČR. Představte si, že mi nyní došel od toho mladého policisty z Hertogenbosche papír samozřejmě psaný holandsky a anglicky, který vypadal jako můj výslech, protože jsem se tam trochu dočetl, že jsem  byl na fotbale a že mi byla ukradená navigace. Pojišťovna mi sdělila, že mi nic takového proplácet nebude, že nejsem v tomto směru pojištěný a hotovo.
           Takže závěrem mohu říci, že jsem přišel o částku 17.990.-Kč za navigaci. V noci jsem nespal jak jsem by l naštvaný, promrzlý kvůli oknu  a ještě jsem musel vyndat Eura na opravu. Alespoň, že mi tu opravu šéf proplatil. Chtěl jsem tímto říci, že  se nevykrádají auta jen u nás v ČR a v dalších  východních zemích jak jsem se domníval, ale i v takové krásné zemi se najdou „hovada“, která vám znepřijemní život.
    Teď, když jsem si koupil navigaci novou ,tak ji již zcela určitě nenechám ve vozidle, nosím ji stále s sebou a mám  nepříjemnou vzpomínku na jinak krásnou zemi, to vůbec neberu v potaz, že ten španělský pikolik byl absolutní nadutec a idiot.
 
Vasilij Stach psáno pro Zpravodaj  září 2007  zde uveřejněno se souhlasem autora