FOTBALOVÝ TURNAJ k 65.výročí vyhlazení obce Lidice
Konaný ve dnech 4. 8 – 5.8.2007 na místním fotbalovém stadionu.

 
 
 
Kliknutím na obrázek si můžete prohlédnou momentky 
pana Bohumila Kučery z Lidic na jeho stránkách 
 
 
    K účasti na turnaji se přihlásila družtva:  SOKOL BRAŠKOV, SOKOL HOSTOUŇ, SK KAMENÉ ŽEHROVICE a SOKOL LIDICE

    V 1. semifinále dne 4.8. od 15.00 hodin nastoupili proti sobě mužstva,která hrála ještě v minulé sezoně v Okresním přeboru Kladenska a bojovala spolu o postup do I.B třídy:

SOKOL BRAŠKOV – SOKOL HOSTOUŇ
4 : 2 (1:1)
 

rozhodčí: Najman, Rubeš,Soused

    Mužstva začala v horku dosti opatrně a pomalu. Hra se přelévala ze strany na stranu bez nijakých větších šancí. První šanci měl Braškov v 6. minutě, kdy brankář Hostouně Kukelka vyrazil střelu z l5 metrů, ale útočníci Braškova míč do sítě nedostali.
    Ve 24. minutě se po pěkně kopnutém trestném kopu dostala JANČAREM do vedení 0:1 Hostouň. Neradovala se však dlouho, neboť o minutu později, tedy ve 25.minutě Braškovští velmi pěkně zakombinovali a po centru zprava MAŇKOŠ vyrovnal na 1:1.
    Tímto výsledkem končí i rvní poločas.
    Hned po přestávce ve 47.minutě krásně přehodil NACHTIGAL brankáře Hostouně a Braškov se ujal vedení 2:1. Poté se hra opět vyrovnala.V 64. minutě míří přesně k tyči Hostouňské branky Martin VESELÝ z Braškova a bylo to již 3:1.
    Soupeř v 71. minutě po kombinaci snižoval na 3:2 pěknou ránou TUMY z hranice šestnáctky,ale již o dvě minuty později znovu NACHTIGAL utekl obraně Hostouně a zvyšoval na konečných 4:2 pro Sokol Braškov,který si tímto vítězstvím zajistil postup do nedělního finále.

  
 Ve 2. semifinále od l7.00 hodin nastoupili domácí proti dalšímu účastníku Okresního přeboru 
SOKOL LIDICE – SK KAMENÉ ŽEHROVICE
3 : 0 (2:0)
 

rozhodčí: Rubeš,Najman,Soused 

Sestava Lidic: Kohout—Aleš Radosta,Topka,Míčka,Halwiger—Vysloužil,Kosora,Häckel,Egrmaier—Tyburec,Hroneš ( v průběhu hry střídali Topku a Halwigera a Vysloužila—Tlustý,Rudek a Mondek) 
 
    K našemu přípravnému turnaji jsme po těžké přípravě nastoupili bez některých zraněných opor (T.Radosta, Zýka, Záleský, Stárek, Hlásek),ale s cílem vyzkoušet v zápasovém nasazení naše nové posily. Soupeř z K.Žehrovic, ale přijel rovněž dobře připravený. 
    V 6.minutě utkání velmi pěkně zakombinovali po pravé straně a po chybě Topky se vyznamenal náš Jindra Kohout, který vyrazil tutovku. 
    V utkání jsme však začínali přebírat otěže a hned v 15. minutě nahrál Halwiger Egrmaierovi a ten krásným centrem před branku našel novice a zároveň kapitána týmu Honzu TYBURCE, který se nemýlil a my jsme se dostali do vedení 1:0. 
    Hra byla zcela v naší moci a soupeře jsme tlačili do obrany. Ve 33. minutě Žehrovičtí znovu nechali vyniknout Jindru Kohouta, když robinzonádou zachránil tutovému gólu. 
    Ve 35. minutě trefuje další posila Jirka Kosora jen boční síť. 
    O dvě minuty později, tedy ve 37. minutě jsme se radovali podruhé, když ve středu pole vybojoval Tyburec, nahrál do běhu Egrmaierovi a ten po pěkném sprintu nacentroval před branku a zde našel dobře postaveného dalšího novice v našem týmu Ondru HRONEŠE, který hlavou nedal Šebovi v brance hostí šanci a my jsme se ujali vedení 2:0. 
    Ve 40. minutě se mohl konečně zapsat mezi střelce Egrmaier, ale spálil jasnou šanci před brankou. 

    Po přestávce jsme opět měli převahu. V 53. minutě těsně vedle střílí další posila Tomáš Häckel, poté jsme kopali 4 rohové kopy, ale ani jeden jsme neproměnili v branku. 
    V 75. minutě se po ojedinělém útoku vyznamenal opět Jindra Kohout, když vyrazil střelu v pádu nohou. 
    V 77. minutě šel Žehrovický utočník sám na naší branku, ale střílí vedle. V 86. minutě pronikl do velkého vápna další novic Vláďa Vysloužil, ale jeho střela skončila těsně nad Šebovou brankou. O minutu později vyslal do běhu dlouhým přesným pasem Topka Egrmaiera, který našel před brankou hostí neobsazeného TYBURCE, který uzavřel skóre na 3:0 a my jsme postoupili do finále turnaje proti Braškovu. 

 
 


 
Druhý den tj. 5.8. od 15.00 hodin nastoupili proti sobě v souboji o 3.a 4.místo :
SOKOL HOSTOUŇ -- SK KAM.ŽEHROVICE
3 : 2 (1:0)
 

 rozhodčí : Laštovička,Rubeš,Najman

Utkání za velkého vedra začalo klidně a bez nijakých šancí. V 5. minutě se však Hostouň dostala do vedení 1:0 po velké hrubce žehrovického brankáře,který při výkopu od branky přímo nahrál TUMOVI,který mu udělal ještě kličku . Žehrovičtí po tomto hodně nešťastném gólu začali hrát dobrý kombinační fotbal, soupeře tlačili,ale neproměňovali šance,které se jim nabízely. Hostouň dobře bránila a snažila se o rychlé protiútoky . Ve 35. minutě napravil svou chybu brankář Žehrovic,když rukou v pádu zlikvidoval jasnou šanci Hostouně.

Po přestávce se Žehrovičtí snažili o zvrat utkání a to se jim také povedlo v 73.minutě,brankář Hostouně vyrazil centr zprava na velké vápno a BUREŠ mu míč vrátil do sítě a upravil na 1:1. Ale znovu měli Žehrovice smůlu,protože hned v 75. minutě ROŠER po pěkné kombinaci upravil na 2 : 1 pro Hostouń. V 79. minutě však Žehrovičtí předvedli ukázkovou kombinaci na jejímž konci byl KOPAČINSKÝ a bylo najednou 2:2. V 83. minutě unikl Kopačinský celé obraně,ale brankář Hostouně chytil jasnou branku. Již se schylovalo ke konci utkání,čekalo se ,že se budou kopat penalty,ale proti tomuto byl Hostouňský SEIDL,který po kombinaci stanovil konečný výsledek na 3:2 a určil komu patří pohár za 3.místo v našem turnaji.
 


    Ve finále turnaje se od 17.00 hodin představili účastníci I.B třídy :

SOKOL LIDICE -- SOKOL BRAŠKOV
3 : 4 (2:2)

rozhodčí : Laštovička,Rubeš,Najman

Sestava Lidic: Kohout--Halwiger,Topka (46.Tlustý),Záleský( 25.Míčka),Rudek –Aleš Radosta( 46.Vysloužil)-Kosora,Häckel,Egrmaier—Tyburec,Hroneš(70. Mondek)

    Proti nováčkovi krajské I.B třídy s nímž se potkáme již ve 3. kole v mistrovské soutěže na jeho stadionu jsme nastoupili v obraně s Milanem Záleským,  jinak ve stejné sestavě jako v sobotu. Do utkání jsme se snažili vstoupit hodně aktivně s cílem rozhodnout zápas hned na začátku a to se nám také dařilo.
    Již v 6. minutě vyslal Topka dlouhým pasem do uniku Hroneše, který našel za sebou Tyburce, ale ten zahodil jasnou šanci.
    V 9. minutě kopal Egrmaier trestný kop. Odražený míč od zdi našel Kosora a krásně nacentroval před branku, kde ale Hroneš hlavou trefuje břevno Braškovské branky.
    V 15. minutě vyvezl míč Halwiger, našel Hroneše, který znovu přihrál do jasné šance Tyburcovi, ale ten znovu zahodil. Soupeř se v tuto dobu jen bránil a my jsme jej tlačili hodně do obrany.
    Konečně jsme se zaradovali v 19. minutě, kdy pěknou střelou z trestného kopu přes zeď skóroval EGRMAIER a my jsme se ujali vedení 1:0.
    Braškov se po obdržené brance nevzdával a začal “zvedat hlavu”.  Pěkně kombinovali a dělali naší obraně docela problémy. V tuto dobu se nám zranil Milan Záleský a musel jej nahradit ve stopérské dvojici Daniel Míčka.
    Ve 25.minutě po Braškovské kombinaci zleva zůstal osamocený CHALUPA a vyrovnal na 1:1.  Obrat v utkání se Braškovu povedl již ve 28. minutě, kdy naše obrana zahrála špatně ofsajd systém, útočnici Braškova se dostali k levé straně hřiště a nacentrovali do chumlu před naší brankou. Zde míč zcela nešťastně trefil do kolena vracejícího se Tomáše Häckela a skončilo to v naší síti . Braškov se tímto vlastencem dostal do vedení 1:2. Naši se znovu snažili o alespoň vyrovnání.
    Znovu jsme mocně utočili. Ve 32. minutě po rohovém kopu střílí Hackel těsně hlavou nad branku soupeře.
    Ve 36. minutě unikl Hroneš, nahrál po sprintu pod sebe na Egrmaiera, který vstřelil dle mého názoru regulérní branku, ale rozhodčí Rubeš reklamoval ofsajd Egrmaiera, což nás dost překvapilo.
    Ve 40. minutě se nám to podařilo: Halwiger přesnou přihrávkou našel Kosoru, ten parádní kolmicí vyslal do uniku Honzu TYBURCE, který sólo proměnil a upravil tak na poločasových 2:2.

    O poločase odstoupil trenér Topka a lehce zraněný (puchýře) Aleš Radosta a nahradili je Tlustý a Vysloužil. Znovu jsme se snažili o zvrat v zápase a zisk poháru pro vítěze, ale soupeř hrál také velmi dobře.
    V 62. minutě vybojoval míč Tyburec nahrál jej do běhu Vysloužilovi,ale jeho střela skončila těsně nad Braškovskou brankou.
    V 70. minutě jsme provedli střídání, kdy za Hroneše nastoupil David Mondek. V 83. minutě se parádně vyznamenal náš Jindra Kohout, který chytil bombu ze 3 metrů Martinovi Veselému. Ke konci utkání se strhla ostrostřelba. Nejprve v 84. minutě jsme zase špatně zahráli ofsajd systém na půlce hřiště a MAŇKOŠ poslal Braškov do vedení 2:3. O minutu později však Honza TYBUREC si před velkým vápnem Braškova stáhl vysoký míč pod sebe udělal kličku obránci do protisměru a nádhernou bombou přes celou bránu trefil šibenici a vyrovnal na 3:3. Této krásné brance zatleskali i diváci a Honza si je hodně získal.
    Už jsme si mysleli, že budeme kopat penalty. Dokonce jsem se chystal jít za trenérem aby určil střelce, ale nakonec k tomuto tahu nedošlo, protože Braškov v 88. minutě kopal ještě trestný kop před naší šestnáctkou a DRYJÁK přes zeď upravil na konečných 3:4 a zajistil tak Sokolu Braškov vítězství v celém turnaji.
  
Konečné pořadí turnaje 


1. Sokol BRAŠKOV, 
2. Sokol Lidice 
3. Sokol Hostouň 
4. SK Kamenné Žehrovice 
 
 

 

    Nejlepším střelcem se stal náš Jan Tyburec se 4 brankami, další byli Maňkoš a Nachtigal z Braškova a Tůma z Hostouně, kteří dali po 2 golech, dále následovalo 10 střelců s 1 brankou a jediným nešťastníkem s 1 vlastním gólem byl náš Tomáš Häckel.

    K samotnému turnaji lze uvést, že se hrálo velmi slušně, nedocházelo k žádným hrubým úmyslným faulům ani u jednoho mužstva. Rozhodčí za celý turnaj vyndali asi lO žlutých karet. Nedocházelo ani k nějakým výstřelkům a emocím ze strany trenérů a diváků. Při rozhovorech s trenéry a vedoucími mužstev jsme se shodli, že se jednalo o kvalitní přípravu před mistrovskými utkáními.

    K vystoupení našeho Sokola chci uvést, že v prvním utkání jsme měli jasnou převahu a bylo jen otázkou času až dáme první branku a rozhodneme zápas. Ve druhém utkání a zejména v její druhé polovině se asi na 20 minut projevilo sobotní zatížení a hra byla dost neurovnaná, ale potom se to opět srovnalo do normálu.
 
  
 
K našimposilám patřili:

     Tomáš Häckel  - je velmi kvalitní hráč, který v roli defenzivního záložníka vyhrál mnoho osobních soubojů, velmi kvalitní má hlavičku a to ať již při bránění, tak i v útočné fázi, kdy zejména ve druhém utkání mohl svou hlavou vsítit 3 branky. Jeho pohyb je po celém hřišti, nabízí se a také se snaží o dobrou rozehrávku. Myslím, že se velmi osvědčil a bude asi členem základního kádru.

     Vlaďa Vysloužil  - je mladý perspektivní hráč, s dobrým vedením míče, průbojností do pokutového území a dovede také tvrdě zastavit soupeře. Jeho fyzička je dobrá. V tomto turnaji musel být střídán, protože se u něho projevila alergie na trávy a špatně se mu dýchalo. V podzimní části to bude zcela jistě lepší, protože alergie bude ustupovat. Jinak je to kvalitní hráč a nákup se nám myslím vyplatil. Jestli bude v základní sestavě o to se bude muset porvat.

     Jirka Kosora  - kvalitní hráč, který je velmi dobře sehraný s Tyburcem, hráči se sami vyhledávají. Kosora navíc má i fyzičku, důraz a velmi dobrý přehled v záloze. Vyniká zejména narážečkami se svými spoluhráči a následnou kolmicí na útočníka. Velmi dobrá posila a myslím, že bude v základní sestavě.

     Jan Tyburec  - velmi dobrý hráč s vynikajícím vedením míče, pokrytím míče, dokáže být důrazný v osobních soubojích. Navíc je dobrý střelec. Podle mého názoru bude velkou konkurencí našeho Tomáše Radosty v počtu vstřelených branek, což bude pro naše barvy jen dobře. Dle mého názoru by mohlo být jeho místo buď v útoku vedle Tomáše Radosty anebo podhrotovým útočníkem hned za útokem T.Radosta .Hroneš. Velmi dobrý nákup posily.

     Ondřej Hroneš  - mladý, velmi průbojný útočný hráč, který vyniká zejména svými skluzy a pokrytím míče. Je důrazný v osobních soubojích, dostatečně rychlý v únicích a nijak “nekrká”, hraje pro tým. Pokud se zlepší v zakončení šancí bude velmi platným útočníkem našeho týmu. Rovněž tak si myslím, že je to kvalitní hráč pro naše mužstvo.
 
    Celkově si myslím, že mužstvo je poskládáno dobře,  je zde namícháno mládí a zkušenost, je dobře natrénováno. Fyzicky vydrželo v celém turnaji, pouze se projevilo zápasové zatížení ze soboty v druhé polovině druhého utkání, ale také to bylo zaviněno horkým počasím. V mužstvu je podle mého názoru zdravá konkurence, celkem dobrá nálada. Pouze si myslím, že je potřeba s mužstvem vypilovat naší myslím jedinou obranou slabinu a to ten nešťastný ofsajd systém, při kterém jsme i v minulosti inkasovali zbytečně branky. Jinak si myslím, že naše mužstvo je proti minulé sezoně ještě silnější a cíl Jardy Topky postup do vyšší 1.A třídy je v moci mužstva.