"V hlavě i v srdci už mám jasnou představu ..." 
přidesílá mladá výtvarnice Raya v poděkování za výklad i doprovod. Při navštěvě Lidic, si prohlédla nejen celý prostor Lidické pláně a nejvce "naslouchala" co vypráví hrušeň.
 
    O obrazu, který se chystá vytvořit na její podporu nevím mnoho, ale přesvědčil jsem se, že i z její strany jde o výraz poctivého uměleckého přístupu k tématu: "poslání památné lidické hrušně pro dnešní mladou genraci".
 
    Se stejným zaujetím si totiž hrušeň prohlížela a legendu si vyslechla před nějakým časem i výtvarnice, paní Jitka Válová. Jakoby by šla Raya v jejích stopách, aniž by byla doposud její žákyní.

    Možná, že je dílo svede dohromady!
     Pro všechny, kteří sledují vývoj událostí kolem památné hrušně bych chtěl sdělit, další příslib renomovaného kladenského malíře Václava Frolíka. Probrali jsme téma hrušně se všemi jeho aspekty. Mohu se spolehnout na jeho invenci, jak mi sdělil slovy: "Určitě dám něco dohromady". 
 
    Přestože jsem jej oslovil při vernisáži výstavy fotografií, tématem odtažité, ještě během ní se k hrušni několikrát vrátil.
 
    Přiložené reprofoto obrazu malíře pana Václava Frolíka najdete v jeho publikaci "Obrazy", která měla křest v prosinci loňského roku v Galerii 55.

  


Pro zpravodaj 8. září 2007  Antonín Nešpor foto i reporfoto archiv autora