Cyklovýlet se včera nekonal, ale zato se dnes v Oáze "pedigovalo". 

    Jak již název článku napovídá včera se desátý ročník cyklovýletu  Kolmo na Okoř 2007 nekonal.  Nebylo to ale jen kvůli tomu, že bylo špatné počasí.
    Dnes, když jsem se sešli v Oáze na hodině "pedigování", tedy pletení z pedigu, přišla řeč i na nevydařený Okoř.
Bylo prý moc zima a bylo deštivo a vůbec jsme zapomněli, že aktivní lidé už odešli do důchodu, nebo vůbec "odešli", nebo že už se mladé generaci nechce trmácet na kostitřasech, přestože moderních a terénních  v nepříznivých povětrnostních podmínkách na Okoř a pak ještě proti větru do kopce zpět.

    To co jsem právě napsal je asi pravda, protože ti, co dříve jezdili už dnes mají jistě jiné zájmy a mladším ročníkům jsme tuto tradici nepředali.

    Prostě tomu tak je, ať chceme, či nechceme!

    Ddříve se startovalo dost často za špatného počasí a nakonec to byl vždycky úspěšný výlet. Letos jsme si úspěšnost takového klání s počasím nemohli ani vyzkoušet, když nikdo na start nepřijel.

    Jak jsem naznačil byly doby, kdy po cyklovýletě nezbylo než zablácené kolo i s jezdcem nejprve očistit venku sprchou z hadice, aby bláto opadalo a nenaneslo se domů.

Tak také o tom jsme se při pletení pedigu povídali.
    Myslím si, že jediný, kdo aktivně přispěl ke zdárnosti jsem byl já sám, když jsem přinesl cyklistům zbrusu nové zápalky, aby si měli čím zapálit oheň na opékání buřtů na základně v Kovárském údolí.
    Na přiložených fotografiích je vidět že před pár lety byl o tento druh zábavy zájem a nejen u našinců, ale i u přespolních.

Ještě v roce 2001 s námi byla moje maminka, Anna Nešporová mezi dětmi známá pod přezdívkou "Vlídné slovo".

 
Psáno pro zpravodaj 29. září 2007  Antonín Nešpor foto archiv autora.