Perlička pro Vasilije Stacha.
    (aneb co se také může na služebních cestách přihodit)
 

    Vasilij Stach je jediným stálým dopisovatele lidických webů, takže je vítanou a důležitou personou.  Bez něj by nevznikla a nežila pravidelná fotbalová rubrika, v níž uveřejňuje svoje články z jednotlivých utkání lidického mančaftu.

    Myslím, že se nenajde honem tak přirovnání, k jeho reportům, které jsou sice obsáhlé (již jsem také zaslechl názor, "proboha kdo to má číst"), ale to nikoho nepravňuje k hanlivým výrokům. Jen si zkuste vyjádřit ve dvaceti, třiceti řádcích to co se na hřišti dělo dvě půle zápasu.

    Ten, kdo na zápase byl a poté si přečetl konemtář pana Stacha, musí uznat, že se na pár minut opět vrátil ve vzpomínce na trávník. Osobně jsem si to ověřil. Na fotbal chodím velice sporadicky a většinou jen náhodně. Cílené je ale moje večerní čtení na webu lidického Sokola jak jsme to vlastně hráli s kým a kde, jak si vedou jednotliví hráči v interním bodování.

    To pravé přirovnání jsem ale přeci jen našel.

    Jeden z vynikajících rozhlasových sportovních komentátorů své doby byl Gabo Zelenaj, jehož nedožité narozeniny si 
připomeneme 26. listopadu (zemřel 3.8.2003).  Velmi rád jsem poslouchal jeho reportáže ze zápasů našeho národního týmu a musím říci, že později, i když byly zápasy vysílány v TV a zároveň v rozhlase, pak jsem pouštěl zvuk raději z rádia, protože v televizi se komentátoři omezili na pouhé sdělení, jména, kdo je u míče, či puku. Je pravda, že takovou kadenci slov, jakou míval Gabo Zelenaj měl a dodnes má málokdo.

    Tak to je to přirovnání.
    Pan Stach si vede vyjímečně a máme ho za to rádi, protože zprostředkovává přístup na zápas, na kterém jsme nebyli.

    Rovněž tak přispívá do kapitoly "Cestovatelé", kdy objevuje netradičním pohledem řidiče spediční firmy Evropské zajímavosti.
 
    A nyní ta perlička, jako poděkování za jeho nezištnou snahu.  ~ : /0 ) 

    Řidič české přepravní společnosti Kohlman&Hašek se řídil satelitiním navigátorem při cestě v blízkosti Plymouth v Anglii. Navigace byla bezchybná a vedla přímo k cíli jeho cesty, jenže navigátor mu nesdělil, že je silnice příliš zarostlá a tedy úzka. Tak se s nákladem "zasekl".
    Vyprošťovací služba ho vytáhla traktorem, a jak je pro UK příznačné, musel vyporšťování přihlížet I inspektor ochrany přírody, aby se flóra příliš neponičila.

    Stalo se ve Velké Britanii a příspěvek zaslala členka OSL paní Pavla Nešpor Bellisová z Brightonu ze zroje Daily Mail 1.11.2007Psáno pro zpravodaj 3. listopadu  2007 Antonín Nešpor