"Lidickou hrušeň Vám velmi rád nakreslím."
 
    Včera přišlo poštou velmi milé psaní, jak jinak, než milé, když od pana Jiřího Boudy.
    Měli jsme tu čest se s ním seznámit při vernisážích jeho výstav obrazů na Kladně, přikladně u příležitosti 150. výročí založení Buštěhradské dráhy.
 
        Pan Jiří Bouda je přední český grafik, malíř a ilustrátor, člen grafického sdružení Hollar. Z jeho nejznámějších děl lze jmenovat veduty českých a moravských měst a pak hlavně tvorba Ex libris. Námětem jeho nejrozsáhlejší tvorby jsou ale železnice a vše co souvisí s dopravou.  Mezi jeho obrázky najdeme rovněž staré modely parních lokomotiv interiéry nádražních hal i obyčejných strážních domků se závorami na ruční pohon, které se dnes vyskytují jen vyjímečně.

    Proč ale zmiňuji právě včerejší jeho dopis?  Pro Lidice je v něm důležitý příslib pana Boudy, že přijede v nejbližších dnech do Lidic a naši Památnou hrušeň nakreslí.
    
    Chtěl bych panu Boudovi předem poděkovat, jménem členů Občanského sdružení Lidice, že se k tématu hrušně přihlásil a že hodlá tuto myšlenku do budoucna svým dílem podpořit. Jeho dílo se stane společně s dalšími díly našich předních umělců, pilířem sbírky věnovaných Památné Lidické hrušni. 
 
    Děkujeme.
 Psáno pro zpravodaj 6. listopadu  2007 Antonín Nešpor  K článku je připojeno zobrazení děl Jiřího Boudy na nálepkách autora článku