Pozvánka na Říp.

    Kdepak, nezbláznil jsem se, když zvu Vás, milí čtenáři, na Nový rok na poledne na Říp.   Tu formulaci "Na Nový rok na poledne na Říp", nebo "Na Nový rok na poledne před rotundou" používám ke konci roku velice často, když píši přátelům a známým a připomínám jim každoroční novoroční výstup na Říp.
    Klidně si nalistujte stránky k tomu účelu založené, kde každoročně přibývají další reportáže z poledních výstupů (pro leckteré prvovýstupů) na posvátnou horu Čechů.
    Tady když kliknete zde,  stránka se objeví v plné kráse.
 
    No a přestože byla prvního ledna 2007 ještě dopoledne příšerná metelice a plýskanice, tak ten kdo na Říp na poledne dorazil, byl velice příjemně překvapen, nejen tím, jaký byl výhled ze všech vyhlídek, co jich Říp má, ale i počtem skalních turistů, kteří z blízka, či z dáli za každého počasí přicházejí na vrchol, aby si popřáli s přáteli a známými.
    Takových lidiček přicházejí během dne tisíce.

    Ať mrzne, či leje, na Řípu dobře je!  parafrázuji na závěr známe turistické heslo.

    Přijďte i Vy se svými, tedy i se čtyřnohými miláčky!  Pokud se na vrcholu před rotundou svatého Jiřísetkáme, hlaste se do party a obdržíte (když se na Vás dostane), zdarma novoroční řipské zápalky.

    Nesetkáme-li se, nezapomeňte rotundu oběhnout, abyste se příští rok vrátili a klidně napište Vaše dojmy a já je rád zveřejním i s fotografiemi, když je pošlete na adresu webamstera.
 Pro Zpravodaj připravil 18.12.2007 Antonín Nešpor  foto "panorama Českého středohoří 1.1.2007" autor