Zapomenuté chrámy.

    Výstava fotografií začínající fotografky Lenky Lojové byla zahájena včera v kročehlavském Ateliéru.
    "Tolik fotografů na jednom místě  se sejde tak akorát při valné hronmadě klubu, nebo při státní návštěvě",  podotkl nejmenovaný návštěvník (taky  fotograf).  Obec kladenských fotografů navštívila se svými prvotinami slečna Lenka Lojová z Kralup.
    Šlo by napsat, že "velcí" a známí fotografové vystavují v galerii České spořitelny, nebo v zámecké galerii a ti začínající méně známí vystavují v Ateliéru. Ale není tomu tak. V Ateliéru vystavovali už jinší známí fotografové! Mohl bych jmenovat Jaroslava Vyšína Jiřího Bartoše Aloise Garamszegi. Jiřího Hokůva, Milana Richtermoce, Jiřího Pergla, Rudolfa Tomáše, nebo Petra Strnada. Všichni jmenovaní tu vystavovali a lze je zařadit mezi renomované fotografy.
    Co tedy o Lence Lojové čtenářům sdělit. Lépe než cokoliv psát je nutné její obrazy vidět a posoudit, zda-li si v něčem zadají s nedávno vystavovanými díly Jiřího Pergla, Josefa Seiferta nebo Tomáše Lébra při čtvrtém kladenském bienále Industriální stopy.  K tomu máte příležitost právě nyní v kavárně Ateliér v Kročehlavech, kde fotografie Lenky Lojové  najdete. 

    Kdo na Koněvu pracoval, určitě si některé industriální dominanty v "dobrém světle" připomene.
 


Mezi odkazy na tutéž akci upozorňující patří i stránky fotografa Jiřího Hokůva.


Při příležitosti vernisáže výstavy byla vydána zápalková nálepka.

 Pro Zpravodaj 11.1.2008 připravil Antonín Nešpor foto "Jaroslav Vyšín zahajuje výstavu" autor. Reporofoto exponátu  Lenka Lojová.