V Radosti to krásně tiká a svítí.  

    Neobvyklou výstavu s názvem "PROMĚNY ČASU" dnes v Kladenské galerii Radost otevřely dvě umělkyně. Malířka Libuše Ladianská a keramička Magdalena Monhartová.
    Neobvyklost výstavy tkví v dynamice exponátů samých.
    Obrazy Lubuše Ladianské jsou oživeny hodinovými strojky a tak vlastně ačkoliv visí na stěnách, stále jdou a měří čas. Rovněž keramické exponáty Magdaleny Monhartové jsou zevnitř osvětleny svíčkami i žárovkami, což  dynamiku celé výstavy zvýrazňuje.
    Celkovou atmosféru vernisáže ve výstavní síni manželů Slepičkových dokreslovalo sálající teplo z krbu. 

    Nechci se vyjadřovat o jiných výstavách naivních malířů (nebo snad libozvučněji insitních), ale nápad spojit malbu s hodinami je opravdu originální.
 
    Výstava je prodejní a tak máte možnost, milí čtenáři, zajít na chvíli do předsálí - prodejny, naplněné exponáty i jiných umělců, i do sálu s nynější výstavou, podívat se a možná i zakoupit velice pěkný dárek.

    Na fotografii malířka paní Libiše Ladianská stojí před obrazem s motivem Pompejí (jeden z mála obrazů, který nemá zabudován hodinový strojek) a hned vedle je obraz "S úsměvem jde všechno líp.
 
    Keramička paní Magdalena Monhartová je na fotografi se svým manželem a její svítilnu ve tvaru mísy ukazuje poslední fotografie.

    Návštěvou může každý jen získat, buď některý z exponátů, nebo jen príjemný pocit z krásna, které má tato galerie od počátku ve vínku.
     V Radosti se také rozdávaly příležitostné zápalky.
 Pro Zpravodaj 22.1.2008 připravil Antonín Nešpor  foto autor