Postav si své Lidice diskuse 2

    K nákresu budoucích dostaveb v Lidicích.

    Je samozřejmé, že nové domky by dle mého názoru měly zachovat dosavadní ráz obce. Nedovedu si představit jiné typy domů. To by  se prostě nedalo.
    A nikdo by mi to nevymluvil i kdby to byl odborník na slovo!
    Do naší obce se prostě jiné typy domů nehodí. Nejsme Buštěhrad, nebo Makotřasy, tam se to ztratí i když jsem přesvědčen, že se tam satelitní typy také nehodí.

    Nemohu si však odpustit poznámku, že OÚ vyzval lidické obyvatele ke spolupráci v anketě a výsledek nezveřejnil. Bývá dobrým zvykem, vyhlásit výsledky ankety, popřípadě přispěvatelům poděkovat. V anketě byly ohledně dostavby Lidic otázky. Zde však zastupitel pan Kovačík pozapoměl zmínit názory lidí na ně, třeba kolik lidí souhlasilo a s čím a naopak.

    Nejsem proti dostavbě. Nezávidím těm, kterých se to týká, myslím ty, kdo tam prodávají svoje pozemky, já bych je prodal taky. Výsledek mi chybí proto, protože nevím do které skupiny ankety patřím a jaké jsou názory ostatních.
     Další co by mě zajímalo je, zmiňovaná stavba kostela (viz článek Ten kladenský kostelíček).
    Kdo ho prosazuje?
    Je to zájem obce?
    Kolik lidických obyvatel si kostel přeje? Jak jsem řekl, kostel by mi nevadil, ale komu by sloužil? Byl by jen pro návštěvníky
Lidic, aby mohli říkat, že tu byli a viděli - hrozný, nebo krásný kostel? Komu by to prospělo?

    Nebo je to otázka korupce - postavíš kostel a máš k penzi rentu?    No a nakonec. Včera jsem šel spát ve 22.15 hodin. Od Bělok přes višňovku a pietní území si to dolů štrádil osobák směrem na Hřebeč.

    Nechtělo by to kameru, která by zabírala Pietní území i v noci a jen při pohybu?
V každém případě by to chtělo už Pietní území označit ze všech stran, jako chráněné, aby se nikdo, když ho chytěj nevymlouval, že neví kde je.

 

    Jaroslav Adamec
 
    Lidice 1.2.2008články související:
1.2.2008 Postav si své Lidice diskuse!
31.1.2008 Postav si své Lidice! 
24.1.2008 Ten kladenský kostelíček
Pro Zpravodaj 2.2.2008 podle příspěvku z došlé pošty  připravil Antonín Nešpor