Hankeovi to mají za pár ... aneb  ostravský fotograf Jaroslav Malík na Kladně.

    Manželé Jiřina a Jiří Hankeovi už to mají do Lidické galerie za pár. Vlastně již pozítří začnou připravovat svoji ojedinělou výstavu fotografií, kterou otevřou příští čtvrtek (14. února) pod názvem Dva pohledy. Pro Hankeovi jsou k této příležitosti připraveny nálepky.
 
    Dnes ale měli Hankeovi také na pilno.
    V Malé galerii České spořitelny na Kladně otevírali výstavu ostravskému fotografovi Jaroslavu Malíkovi s názvem  1. malá výstava velkých poštovních známek.
 
    Nevšední název, nevšední i svou náplní.
    Opravdu jsou zde velké známky plné koláží, nebo snad koláže plné známek, v nichž hraje hlavní roli nápad jak najít pro notoricky známé "obrázky z dopisů"  neomšelé představení.
 
    Z velkoplošných scenériích je cítit nikoliv sarkasmus jako hlavní pocit z epochy předcházející, dnes všeobecně nabízený rádoby kulturní veřejností, ale spíše laskavý pohled autorův, při vzpomínce na rodinné sběratelské záliby. Téma jen velice obtížně uchopitelné se před divákem najednou objeví v jiném světle, v tom pamětnickém, autorovým humorem lehce podtržené.Pro Zpravodaj 6.2.2008  připravil Antonín Nešpor foto autor  K této vernisáži byly vydány zápalkové nálepky v omezené sérii