Postav si své Lidice - diskuse 3

    Dobrý den,
 
    se zájmem jsem si přečetl diskusi k plánu výstavby nových domů v Lidicích. Přesto, že nebydlím v Lidicích a tudíž se mne zdánlivě toto téma nedotýká, opak je pravdou.

    Hned na úvod říkám jasné NE další výstavbě domů - a to nejen v Lidicích, ale i v okolí.
    Opravdu nechápu, proč nazývat rozvojem obce situaci, kdy se sebemenší plocha v okolí zastavuje dalšími domy: výsledkem bude sídelní kaše, souvislý pás zastavěného území od Kladna až do Prahy. Potom už bude zcela jedno, zda bydlíte v Lidicích, či v území označeném Buštěhrad-Lidice, či Kladno-Lidice, vyjde to totiž úplně nastejno. Nevím jak vy, ale já bydlím dosud na vesnici a chci aby to tak i zůstalo, nemám zájem na tom, aby se všechny okolní vesnice změnily na předměstí Prahy či Kladna.

    Pro mě rozvoj obce znamená prostě něco docela jiného - a rozhodně to není zastavění zemědělské či prostě jiné volné půdy jen proto, že je o to momentálně velký zájem. Bohatá bude v budoucnosti taková obec u Prahy, která si zachová svůj ráz a svůj životní prostor. Myslel jsem si, že levná satelitní městečka jsou již minulostí, ale lidé jsou zřejmě nepoučitelní a při průjezdu kolem Buštěhradu mi z toho panoptika vstávají vlasy hrůzou na hlavě.
 
    S pozdravem

Michal Pupcsik, Bělokyčlánky související:
5.2.2008 Ono by to chtělo ...
2.2.2008 Postav si své Lidice diskuse 2
1.2.2008 Postav si své Lidice diskuse!
31.1.2008 Postav si své Lidice! 
24.1.2008 Ten kladenský kostelíček
Pro Zpravodaj 7.2.2008 podle příspěvku z došlé pošty  připravil Antonín Nešpor.  OSL děkuje za názor.