Mezinárodní dětský "deštivý" den. 
 
    Že dnes pršelo je zřejmé už z nadpisu. Dětský den se tradičně koná na hřišti Sokola Lidice pod záštitou téhož a Obecního úřadu. Nejskvělejší je na něm vždy to, že se děti nenechají odradit a přijdou. O dospělých by se dalo říci, že jen skalní.  Podíváte-li se na fotoalbum z roku 2007,  určitě poznáte, kdo letos chyběl a že bylo předloni počasí o poznání deštivější, ale hlavně poznáte, kdo je tu nový, tedy malý, až nejmenší.
    Dalo by se napsat, až úplně nejmenší!
 
    Disciplíny jsou pevně dané a tak se každoročně opakují pro všechny věkové kategorie. Rozdíl je viditelný nejlépe na dospívajících oproti vzhledu nás dospělých.
    Zdá se, že se tato tradice udržuje hlavně kvůli tomu, abychom si vždy uvědomili, pro koho tady vlastně všichni jsme, to je jedna pravda. Ta druhá spočívá v tom, že budeme-li si s dětmi hrát, budeme mít lehčí život ve stáří.  Tedy jak a kdy?

    Dopoledne plné soutěží, běhání a skákání leží vždy na bedrech pořadatelů. Není třeba je jmenovat, jsou na fotografiích a někteří - (ré) ani nejsou, ne že by nebyli-(y) vidět, ale nestačil jsem všechny vyfotit.

    Na oběd šly děti domů promoklé, ale šťastné, protože si nesly diplomy a nějaké ty výhry a sladkosti k tomu. Stačí se podívat na stupně vítězů, vlastně celé "slideshow" a hned poznáte, že počasí málokomu zkazilo náladu.

Pro ilustraci, před rokem na dětský den sice sluníčko pálilo, ale stejně byli všichni naskrz promočeni.viz "Neplánované cvičení dorostu dobrovolných hasičů",   jako jedna z atrakcí dětského dne v Lidicích
      Pro zpravodaj 30. května 2009  připravil Antonín Nešpor foto autor