Co je to filmový teaser?

    Nevěděl jsem co je to "filmový teaser", nevím, podívám se.
    Wikipedie o taseru praví:
    "Teaser je krátká (např. 30sekundová, minutová) upoutávka na film (seriál, popř. jiné audiovizuální dílo), většinou ve formě sestřihu stěžejních nebo vizuálně nejzajímavějších částí, která má za cíl (krom samotného aviza, že daný film/seriál vůbec existuje) nalákat diváka k tomu, aby na daný film přišel do kina nebo se na něj díval v televizi, popř. si koupil jeho DVD či jiné reklamní předměty.

Teasery se promítají v kinosálech před hlavní projekcí, v televizi, v outdoorových reklamních médiích, v posledních několika letech pronikají i na jiná média jako je internet či barterové produkty."
 

    Neznámý pojem je vlastně obyčejná upoutávka.
    Po shlédnutí nabízené ukázky na nově natáčený film Lidice,  začínám mít dojem, že ač filmaři nevytvářejí historický dokument, tento "teaser", tato upoutávka naprosto přesně vyjadřuje pohled na hořící Lidice v roce 1942.
    Existuje totiž obraz od pana Mlezivy, který jej maloval ukryt v osení právě v době, kdy Lidice hořely.
    Obraz je součástí sbírky i výstav uměleckých děl, které jsou věnovány Památné Lidické hrušni.
Václav Mleziva Lidice 11. 12. 13. 14. června 1942
    Václav Mleziva "Lidice 11. 12. 13. 14. června 1942 První dílo vytvořené pro zachování vzpomínky na Lidice.
Obraz je vzácný svou autentičností a naléhavostí zaznamenat bouranou obec stůj co stůj i za cenu nasazení vlastního života. Tehdy d...evatenáctiletý Václav Mleziva se vydává z Hostouně přes pole, spoře maskován obilním porostem.
Z pozice nad nynější lesíkem v jihozápadním cípu původní obce maluje to co vidí – hořící Lidice.
Kdyby ho při této činnosti chytili, asi by nepřežil.

Pokud budete chtít tento obraz vidět, bude vystaven při příležitosti 4. ročníku výstavy uměleckých předmětů věnovaných Památné Lidické hrušni příští rok v Oáze. Termín výstavy bude ohlášen zde.Pro zpravodaj 1. srpna 2010 připravil  Antonín Nešpor   reprofoto autor informace rovněž na Facebooku ve skupině Lidice, nebo Film Lidice