Ohlasy na shromáždění u Památné Lidické hrušně. Shromáždění u Lidické hrušně 14. dubna 2012
 
    Od začátku týdne pršelo každý den až v pátek se začalo vyjasňovat. V sobotu svítilo sluníčko a dnes v neděli zase už prší, jakoby počasí nic jiného neznalo.
    V sobotu odpoledne jsme se sešly u Památné Lidické hrušně. O vítání hrušně do nového jara (letos to je již po páté, co je památným stromem), tak o shromáždění i o vernisáži výstavy se scházejí informace v poště OS Lidice už od včerejšího večera.
    Pan Marek Veselý, ještě večer po vernisáži, poslal jako první pěkné snímky a připojil k nim článek, jenž hodlá uveřejnit v tištěné verzi Lidického zpravodaje. Dá-li svolení uveřejníme ho zde v našem Zpravodaji.

    Nedělní ČR Region přinesl zprávy od reportérky Jany Káninské.

    Pak poslal svoje fotografie pan Alois Garamzsegi, kladenský fotograf a zároveň dárce umělecké fotografie do sbírky věnované hrušni.
 
    K dispozici dala svoje snímky i Milena Městecká, žena jenž jako první provedla rekonstrukci pochodu smrti pětice Lidických žen, které v roce 1945 utekly z transportu smrti vy praveného z koncentračního tábora Ravensbrück (severní Německo) a vydaly se pěšky na 430 km dlouhou cestu domů do vlasti.

    Nakonec zpřístupnil fotografie i pan Milan Petriščák (Reklamní a umělecká agentura Klubko 55), který podporuje naše OS Lidice m.j. tím, že propagační tisky nám poskytuje zcela zdarma.

* * *

    Děkujeme za takovou veřejnou podporu Památné Lidické hrušně, nejen jí a její legendě, ale i našemu Občanskému sdružení Lidice.
    Děkujeme za shromáždění i za nové přírůstky do sbírky věnované hrušni.

    Za OS Lidice

    Antonín Nešpor
    předseda
Logo Občasnkého sdružení LidicePro zpravodaj 15. dubna 2012  připravil Antonín Nešpor.  foto: Antonín Nešpor ml.