Je to pumprdentlich. Jak říkával starý pan Popper.
      Z došlých reakcí na včerejší ranní program ČT Studio 6 o projektu Rozeznění
                                   na nerozvíjející se spolupráci projektu Rozeznění a lidických občanů.
 


       Jako na pietní území nepatří kultura, nepatří tam ani autorská licence, či umělacká fabulace.
    Slova typu, "mohlo se tak stát", nebo "možná se tak přihodilo" patří opravdu jen do pohádek. Konečně jednu takovou pohádku už na pietním území Rozeznění zařadilo, k Památníku dětských obětí války, a to  "O slepičce a kohoutkovi".
Antonín Nešpor Lidice


    Projekt Rozeznění rozeznít bez iniciativy a souhlasu obyvatel Lidic za finanční podpory „ Sudeťáků“ je nesmyl a absurdita.
    Jde zřejmě o naivní pokus mladých umělců, kteří se chtějí zviditelnit.
    Obhájci projektu se snaží manipulovat s názory lidických občanů, kteří si“ troufají“ mít nesouhlasný názor.
    Nechme Lidickým "rozeznít" to, co cítí!
    Josef Doškář Nový Bor


    Plně souhlasíme s Vaším názorem, že pietní území by mělo zůstat pietním. Je pro nás směrodatné, co si o tom myslí občané Lidic. Od samého počátku se nám projekt nezamlouval.
Eva Armeanová a Stanislav Pítr, ČSoL Kladno


    Jednoznačně odmítám jakékoliv nefaktické produkce. Podporuji myšlenku, že na lidické pietní území patří výhradně ověřená fakta či prosté mlčení. Rozhodně ne žádné nesmysly rozmělňující hrůzostrašný rozměr nacistického velkozločinu, či cokoliv komerčního. To za chvíli někdo vymyslí, že tam udělá painballovou simulaci popravy...

    Rozhodně myslím, že konzervativnost, pokora a prostost je v případě Lidic na místě.

    Ještě musím reagovat na anketu na www.idnes.cz v případě přijatelnosti sponzorského daru od Sudetoněmecké kanceláře Sonosférou. Je to naprosto zavádějící. Výsledek je značně ovlivněn neznalostí či povrchním pohledem širší veřejnosti. Věřím, že X krák klikli na ANO například lidé co nemají zábrany přijet na lidické pietní území projet čtyřkolku, či si udělat piknik, proběhnout na volno hafany, hodit si frisbee aniž by si uvědomili, že tohle zatravněné údolí je prosáknuto lidskou krví a nezměrným utrpením zavražděných, ale i přeživších lidí...

Bohumil Kučera.Pro zpravodaj od 10. května 2012 připravuje z došlé pošty Antonín Nešpor.