O hrušni bylo už napsáno dost, ale stále to nestačí.
 
    Dnes 10. června v pozdních odpoledních hodinách navštívila pietní území ještě jedna výjimečná delegace. Nepřijela položit věnce, jako ty dopolední, ale stavěla se hlavně u hrušně.

    Paní Zdena Kotková bydlící už dlouhá léta v Liberci, jinak Muselová z Lidic, spolužačka  a dobrá kamarádka, přihlásila letos do ankety „Strom roku“ opět naší památnou Lidickou hrušeň.
    Proč opět?

    Ve stejnojmenné anketě vyhlašované každoročně nadací Partnerství byla přihlášena už jednou a to v roce 2008. Rok po prohlášení památným stromem se stala Lidická hrušeň finalistkou ankety nakonec ale nezvítězila.  Bylo to na ni ještě velice brzo. Dnes už je známa daleko více, díky našemu občanskému sdružení Lidice, i dále za hranicemi Lidic a tak doufáme, že v letošní anketě se naší hrušni povede lépe.

    Opětovné přihlášení do ankety Strom roku, kdy už má hrušeň svou dceru v Tachově a další se  v genovém sadu v Tachově jistě brzy „narodí“, dává jistou naději, že se v povědomí lidi dostane zase o krůček dále, do všeobecného povědomí, nejen obyvatel středočeského kraje, za který v anketě kandiduje, ale i celé republiky.

    Takže dnes v podvečer jsme byli u hrušně s pracovníky nadace Partnerství a oni se ptali. Na všechno podstatné kolem památného stromu a pak ještě, když už jsem odešli se Zdenou domů, fotografovali, dokud měli dobré světlo.

    Z nadace se nám ozvou a pak už nezbude nic jiného, než od 15.6.2012 do 10.10.2012 posílat hlasy pomocí SMS zpráv, nebo podepisovat  hlasovací archy.

    Takže to bude na vás čtenářích, jak moc podpoříte památnou Lidickou hrušeň v anketě.Pro zpravodaj 10. června 2012  připravil Antonín Nešpor.