Mluvit pravdu nebo mlčet, třetí možnost není!

    Reakce na článek uveřejněný ve včerejším Kladenském deníku
http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/rozezneni-v-lidicich-je-pry-partyzanska-akce-20121122.html

    Jak se k celému projektu Rozeznění stavějí Lidičtí? Čtěte na www.lidice.cz v kapitole Zpravodaj sérii článků počínaje květnem 2012.

    Již úvodní strana tohoto webu je dostatečně výmluvná.
    Přes obraz „ Lidice 1929“ od akad. malíře Karla Šmída je od počátku odporu Lidických proti projektu „Rozeznění“ (16.3.2012), umístěn protestní nápis. Takto "znehodnocený" obrázek bude na webu vyvěšen do té doby, dokud bude „Rozeznění“ produkováno na pietním území starých Lidic.
    Je smutné, že nikdo nedokáže takovou hanebnost zakázat. Ani ředitel PL Lidice, který zodpovídá za to, co se na pietním území děje, ani ministryně kultury a to už pár měsíců, kdy její náměstkyni navštívila s prosbou o zastavení projektu, delegace Lidických.
    Není to hanba Lidických, že projekt stále běží, ačkoliv jej odmítli, ale těch, kteří nejsou schopni produkci takové nehoráznosti zastavit.
    Správci pietního území bohužel nestojí na straně Lidických, jak se zdá, a jak veřejně proklamují! Jinak by projekt byl už dávno odtud vypovězen.

    Na pietním území vyhlazených Lidice lze mluvit pravdu, nic než pravdu, nebo mlčet!!!

    Fikce a autorské licence užité v Rozeznění, produkované právě zde, jsou v kontextu pietního území  nepravdivé. To si historie obce, ani ti zavraždění Lidičtí muži, kteří tu leží a kteří i po smrti bojovali za vlast, nezaslouží!Pro zpravodaj 23. listopadu 2012  připravil Antonín Nešpor.