Rekonstrukce transportu smrti 2013 ještě neskončila.
    (Výňatky ze SMS korespondence závěrečných etap)
 

    13.5. 16:36 Míla píše:
    „/.../ právě jsem došla do Eggersdorfu, tady to taky znáte. Pozdrav moc Pavlu a Pepu a všechny doma. Míly Lidické, myslím na Vás!“  („Míly Lidické“ míněno paní Kalibová a Cábová. pozn. red.)
 

    18.5. 16:50 Míla píše:
    „ Zdravím vás a doufám, že u hrušně bylo letos zase dobře. Blížím se k Lautě. V pondělí a v úterý se připojí Jirka a spol. Od úterý půjde také Marcelka, poslední den Kateřina a náš Kuba, můj synovec, všechny vás moc zdravím a děkuji za podporu.“  ( „a spol.“ jsou Michaela a její dcera Jaruška. pozn. red.)
 

    19.5. 20:49 Jana píše Pavle:
    „/.../ tak jsme se dnes úspěšně připojili k Míle. Bylo krásně a docela vedro, ale šlo se pěkně. Dnes šel Jirka a zítra půjde Míša. Drž nám palce! Jana“.  (Jirka a Míša se střídají o kočárek s malou Jaruškou, pozn. red.)
 

    19.5. 20:56 Pavla píše Janě:
    „Palce držím a myslím na vás všechny od rána. Hrušeň dopadla včera nádherně. Letos bylo hodně pomocníků, tak jsme to lépe zvládli. Zítra jsme opět od rána v duchu s vámi. Trasu znám, ale jen z auta, tak vám všem posílám energii na závěrečné etapy“. 
 

    20.5. 7:18 Míla píše Pavle:
    „A ještě ti tam Jana nenapsala, že mě včera hnali celý den a dorazili jsem o hodinu dříve“.
 

    20.5. 9:13 Pavla píše Míle:
    „Včera jsem padla, po tom dvoudenním shonu kolem hrušně. Ale co je to proti vašim kilometrům? To víš já jsem holky vytrénovala, vím, že mi ostudu neudělají, tak ať máte další příjemný den!“
 

    20.5. 9:16 Míla píše Pavle:
    „Tak se drž Pavlo, a dej si pohov, šlapeme i za tebe!“
 

    20.5. 9:18 Pavla píše Míle:
    „Tak to jste mě dostaly!“ 
    Zítra, 21.5. 2013, přejde naše skupina v předposlední etapě (Neukirch/Lausitz - Lobendava - Velký Šenov - Vlčí Hora 32,5 km), českoněmecké hranice u Lobendavy.
 
    Pozítří, 22.5.2013,  je naplánována trasa Vlčí Hora - Krásná Lípa - Rybniště - Nový Bor 30km.
 
    Přátelé, těšíme se ve středu na shledanou v cíli pochodu, v Novém Boru u Lípy Lidických žen!
 

Pro zpravodaj 20.5.2013 ze SMS korespondence připravil Antonín Nešpor