Dnes ráno proběhla Prahou Štafeta Dukla-Ležáky-Lidice

    Staroměstské náměstí bylo dnes po ránu před 7. hodinou příjemně prázdné, bez obvyklých davů turistů. A tak bylo snadné poznat se a pozdravit se všemi, kteří dnes přišli přivítat 27. ročník štafety Dukla-Ležáky-Lidice. Dorazil čerstvý běžec na poslední trasu z Plzně, dlouholetý účastník štafet až ze Žďáru a za chvíli už přijelo první doprovodné vozidlo, aby připravilo kameru na natočení doběhu před Staroměstskou radnici.
 
    Honza Rýdlo, který letos dojel tuto část trasy k pražské radnici na kole, organizuje štafetu už dlouhá léta, a získal za to zaslouženě čestné občanství Lidic. Letos navrhl trasu opět náročnou - tak, aby náležitě uctila 70. výročí konce 2. světové války. Běžci v 10 km úsecích a cyklisté až v 100 km úsecích vyjeli ve středu 10.6. z památníku bojů na Dukle a trasou spojili toto místo s dalšími místy bojů i bezpráví pácháného nacisty – Banská Bystrica, Zákřov u Olomouce, Javoříčko, Ležáky, až do cíle v Lidicích.
 
    Přivítání štafety po trase bylo podle jeho slov vřelé, obzvlášť ve slovenských městech. Tam je vítali často i zpěvy a tance folklórních souborů, v Púchově dokonce občané proběhli město včetně pana primátora a štafetu tak doprovodili.
    V Praze navázali pro štafetu stuhu zástupci magistrátu, všichni účastníci se na chvilku protáhli a občerstvili a nezbývalo než jim zamávat a popřát šťastný doběh do Lidic!

Milena Městecká

Z došlé pošty připravil 13.6.2015  Antonín Nešpor  Foto autorka článku

https://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname=111753626434012417018&target=ALBUM&id=6159972655862400625&authkey=Gv1sRgCPens6fl7qvSBg&feat=email