Hrušeň pro Centrum Města

 

    Hrušeň mezinárodního míru a přátelství bude vysazena na permanentním místě před Viktoriinou vstupní halou v Hanley, ve 14:00 v úterý 20. 2. 2018 ve Stoke on Trent.
    Zveme Vás na tento symbolický akt.  Potud text původní pozvánky.

    Jako důkaz již 75 let trvajícího přátelství mezi komunitami Stoke-on-Trent a Lidicemi, bylo naše město poctěno přijmout mladou hrušeň od Občanského Spolku Lidice pro výsadbu ve vhodné lokalitě.

    Mladý štěp odebrán z hrušně, která jediná uprostřed obce přežila tragédii Lidic, je dar a projev přátelství lidí z české vesnice a uznání mezinárodní kampaně "Lidice budou žít", která započala už za války a byla vedena ve Stoke-on-Trent.

    Posledních šest měsíců bylo o hrušeň pečováno v Dorothy Clive Zahradě, poblíž Stoke-on-Trent, jejímž vedoucím zahradníkem je Zdenek Valkoun-Walkerem. Je to shodou okolností Čech a tak pochopitelně cítí spojitost s hušní v jeho adoptivním prostředí ve Stoke-on-Trent.

    S pomocí městského úřadu Stoke-on-Trent, hrušeň bude hrát důležitou roli - pomůže přinést městu profil aspirace mladých lidí a rozšíření pozitivního vzkazu mezi ty, které tento příběh zajímá.
    Dále se doufá, že jak strom bude sílit, jeho květy a plody budou podporovat důstojnost globální nadčasové kampaně hnutí "Lidice budou žít", jehož pozitivní přínosy jsou světoznámé.

    Toto je druhý velký akt přátelství od Lidických občanů za posledních 12 měsíců.
    V květnu roku 2017 dostali občané Stoke-on-Trent symbolický Klíč od Lidic od Britské Abasády v České Republice v Praze. A to za pomoc, kterou poskytli na znovuobnovení vesnice Lidice.
    V současnosti probíhá ve všech školách ve Stoke-on-Trent kampaň, která zajistí, aby se do vzdělávacího plánu zapsala spojitost našeho města s Lidicemi. Lidice jsou celosvětově známé jako vesnice, která měla být vymazána z tváře země Nacisty 10. června roku 1942. Šlo o přímou odvetu za atentát na Rainharda Heydricha, který byl součástí spojenecké operace Antropoid.

překlad z britského originálu Pavla Nešpor Bellisová