<=<=|   <=|   86   |=>   |=>=>
     
        Vesnice byla obklíčena německou policií a četnictvem a v Lidicích byla rota říšské policie, možná dvě až tři; vesnice hořela, pro žár, kouř a padající zdivo nebylo možno viděti dovnitř. (l) Vzpomínám si také, že při výstupu z auta jsme uslyšeli nějaký výbuch v některém z hořících domů a že mi na to Böhme řekl, že tam byly pravděpodobně ukryty třaskaviny. Matně si vzpomínám, že jsem mohl býti v Lidicích odpoledne, aniž mohu říci přesně, v kolik hodin. Böhme mi hlásil pouze výkon exekuce, neřekl však, kdy byla provedena.

    *    *    *
     

      Z této ěásti Frankovy výpovědi, porovnáme-li ji s první částí z protokolů plk. Dr. Ečera, vychází pravda pomalu najevo a není pochyby, že doba přinese další a úplné objasnění skutečností lidického zločinu tak, jak v původním zpracování výslechového materiálu účastníků je vylíčeno. Neboť Frank nebyl, jak sám o sobě tvrdí, jen pouhým vykonavatelem rozkazů, nýbrž jejich iniciátorem z důvodů, o nichž je v knize sneseno mnoho důkazů.
     

     (1) Z tohoto líčení Frankova, které se ztotožňuje s oním, které jest uvedeno v popisu 10. června 1942 v Lidicích, vychází najevo, že Frank byl v obci v den tragedie v dopoledních hodinách, jak o tom svědčí svědecké výpovědi, kdy obec hořela na všech stranách.